A day on a cruise ship

A cruise ship vacation is not for everyone – while deciding whether to choose this type of holiday you should consider the way you like to spend your spare time and which is your preferred method of relaxing.

Before going on a cruise, you should also consider that you need to gather an adequate set of outfits, including accessories, appropriate for every upcoming occassion – from pool days, through spa, elegant gala dinners, theatre outings, sightseeing days, but also themed parties with a required dresscode and disco nights (it is not possible to go on a cruise just with a couple of swimsuit and a towel).

A day on a cruise ship is always completely full with activities and entertainment. Our days on board usually look as follows:
8:00 Arrival to port (this depends on the itinerary and varies from port to port)
8:30 Breakfast to bed (You can choose a different time for this service, but we usually choose this one to have time for everything)
9:00 to 10:00 Preparations to go out


10:00 Going out in the port to sightsee (different options available: you can either buy excursions or go for a trip on your own)


14:00 Back to the ship, lunch at the on board restaurant
15:00 Discovering the ship attractions: SPA, pools, 4D cinema, bowling, bars; but also participating in various contests and activities organized by the entertainment team (ex. quizzes, trivias, dance classes, fitness)


17:00 Getting ready for dinner
18:30 Dinner
20:00 Theatre


21:00 Bar and live music time
22:00 Beginning of the theme parties (dresscode required)
1:00 Disco time (until the bright morning)

This is just a schematic timetable of how do we pass our time on the cruise for those who always ask how do we never get bored there! In addition to port days, on some itineraries you might also find navigation days, where you get to enjoy the ship’s facilities all day long!

***

Dzień na statku wycieczkowym

Rejs statkiem wycieczkowym nie jest dla każdego – decydując się na rejs należy wziąć pod uwagę w jaki sposób lubimy wypoczywać i w jaki sposób spędzać wolny czas.

Wypływając w rejs statkiem należy wziąć pod uwagę, że należy zgromadzić odpowiednią garderobę, dodatki na każdą okazję – zaczynając od wyjścia na baseny, do spa, na wykwintne obiady, kolacje, wyjścia do teatru, wyjścia poza statek na wycieczki ale również na imprezy stylizowane, na których obowiązuje dresscode oraz na zabawę w dyskotece. (zdecydowanie nie wystarczy wziąć kilku strojów kąpielowych i ręcznika).

Dzień na statku wycieczkowym jest po brzegi wypełniony atrakcjami i aktywnościami. Dni spędzone na
statku najczęściej wyglądały tak:
8:00 statek dopływa do portu (jest to godzina umowna bo czasami dopływa na przykład na 9:00 lub 10:00 a czasami nawet na 12:00)
8:30 do pokoju przychodził kelner z naszym śniadaniem można wybrać było inną godzinę ale my najczęściej wybierałyśmy właśnie 8:30 żeby powoli wstać i się przygotować
Od 9:00 do 10:00 przygotowania do wyjścia ze statku


10:00 wyjście ze statku do portu ( i tu jest kilka opcji wycieczek albo samodzielnie albo zorganizowanych – o wycieczkach napiszemy w innym poście)


14:00 Powrót na statek , obiad w restauracji
15:00 korzystanie z atrakcji statku – SPA, baseny, jacuzzi, kino 4D, kręgle, bary oraz uczestniczenie w różnych aktywnościach przygotowanych przez grupę animacyjną np quizy z nagrodami, lekcje tańca, fitness pod gołym niebem , konkursy, skecze ( z tych wszystkich aktywności można korzystać przez cały dzień w zależności od tego kto w jakiej porze dnia ma na to ochotę i jak sobie zaplanuje dany dzień)


17:00 przygotowanie do kolacji
18:30 kolacja
20:00 teatr


21:00 korzystanie z różnych barów oraz muzyka na żywo
22:00 Początek imprezy tematycznej na której obowiązuje dresscode
1:00 start zabawy w dyskotece która trwa do białego rana w zależności od tego kto ile ma ochoty się bawić

To tylko schematyczne przedstawienie Wam w jaki sposób mija wypoczynek na statku, bo oprócz tego że są dni w którym wychodzi się do portu, to są także dni w których statek nie dopływa do żadnego portu, tylko pływa po morzu i wtedy cały dzień wszyscy pasażerowie bawią się i korzystają z atrakcji statku do woli.

Share: